niedziela, 30 czerwca 2013

He, nie będzie to, wbrew tytułowi, wpis interwencyjny, ale szczerze prześmiewczy.
Tzn. oczywiście: złodziejom - nie, ale czasami grabienie, np. zagrabionego ma pozór jeśli nie legalizmu, to ludowej sprawiedliwości.

Są np. przedsiębiorcy, którzy otwierają internetowe kramiki z filmami rozpowszechnianymi za pomocą sieci torrent. Wysyłasz im parę złotych esemesem i cyk - ściągasz, jak to się mówi, "najnowsze hollywoodzkie produkcje".
Podłość ludzka wszelako nie zna granic i znajdują się kreatury, niemyte świnie, degeneraci, którzy ściągnięty w ten sposób film recyrkulują w internecie darmowym. Skąd z kolei ściąga, kto chce, bez wysyłania żadnych drogich esemesów. Np. ja ściągam. Co na ten proceder wytwórnie filmowe? Tego nie wiem, znam natomiast reakcję kolesia, który wpuszcza pierwszy płatny torrent do sieci i chce na nim zarabiać.
Żaden Metro z Goldwynem i Mayerem na dokładkę nie wyrazi się dosadniej:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::            ZABRANIAM KOPIOWANIA I POWIELANIA           :::
:::                       MOICH UPLOADÓW                   :::
:::                 NA PSEUDO STRONY TORRENTOWE            :::
:::               ZLODZIEJII I ZWYKLYCH PRZEWALACZY        :::
:::                       JAKIMI SĄ !!!!!!                 :::
::         DARMOWE-TORRENTY.PL !!!! M-TORRENTS.PL !!!!    :::
:::               SPARTA24.PL !!! TORRENCIK.PL !!!         :::
:::             Aletorrenty.pl     MTORRENT.PL             :::
:::                  DO ZŁODZIEJI ZALICZAMY                :::
:::        WOSIUWALEC, FUNIA612, DEMON, KUCIA5 ITP...      :::
:::               OSZUŚCI !!!! KANCIARZE !!!!              :::
:::                                                        :::
:::            NIC W POLSCE NIE JEST ZA DARMO !!!!         :::                                                :              NABIJAJA LUDZI W BUTELKĘ !!!!             :::
:::           JAK ZA FREE TO SAMI RÓBCIE TORRKI            :::
:::         A JAK ŻEBRAKI PROSICIE  O DOTACJE !!!!         :::
:::             LUDZIOM ROBICIE WODĘ Z MÓZGU               :::   
:::            A PORZĄDNYCH LUDZI OKRADACIE !!!!           :::
:::            STANOWCZE NIE !!!! ZŁODZIEJOM !!!!          :::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: 
Pisownia oryginalna, podkreślienia moje

Zabawne, wziąwszy pod uwagę działalność tego bezkompromisowego moralisty.

niedziela, 23 czerwca 2013

Kiedy po obcych, dalekich drogach
polskim cię gwarem wita gospoda
polskim  "co podać?" sklepowa w sklepie,
takiż taksówkarz, od razu lepiej,
całkiem jak w domu się czujesz i
wiesz, że naprawdę jesteś w Irland-ii.

środa, 12 czerwca 2013

Amerykańscy statystycy wyliczyli, że przeciętny tamtejszy wyborca jest wdową po kolejarzu z Ohio. Z niewielkim ryzykiem błędu można przyjąć, że np. przeciętny Polak jest emerytowana nauczycielką. Tak się składa, że rodzinnie jestem nieźle zorientowany w sytuacji emerytowanych nauczycielek, nieodpłatnie mogę więc opowiedzieć o prawdziwych problemach przeciętnego Polaka.
Wbrew powszechnemu mniemaniu emerytowane nauczycielki nie penetrują śmietników w poszukiwaniu suchej bułki, którą następnie spożywają popijając przeterminowanym mlekiem. Problemem du jour są prace na działkach, a szczególnie inwazja ślimaków.
Niedawno wysłuchałem przeinteresującej dyskusji na ten temat. Obie panie zgodziły się, że wrzucanie ślimaków do kompostownika jest nieludzkie i okrutne.  Cóż, humanistki. Następnie jedna nie bez pewnej dumy przyznała, że ona ślimaki załatwia rach ciach - szpadlem. Druga słysząc to złapała się za serce: - jak możesz, to okrutne. Ja ślimaki wrzucam do ogniska.
Tu już nie wytrzymałem i wyraziłem pogląd, że "problem" ślimaków załatwiłoby wyniesienie ich na nadodrzańskie łąki, skąd, nawet gdyby chciały, nie wrócą na działki przed listopadem. Na chwilę pogodziłem obie panie, które popatrzyły na mnie z pogardą. "Co za mięczaka wychowałaś" zdawał się mówić wzrok jednej "Sam się wynieś nad odrę, wyrodku" sekundowała milcząco druga.
No cóż, my, pokolenie Ery Wodnika, powinniśmy wiedzieć, kiedy trzymać wydelikacone buzie na kłódkę. Mojej reputacji nie  uratowało nawet przywołanie doświadczeń z zaprzyjaźnionego szwajcarskiego ogródka działkowego, gdzie ślimaki posypywano solą. BTW jak łatwo się domyśleć, była to niemiecka część Szwajcarii

22:47, leniuch102 , z bagien
Link Komentarze (8) »
wtorek, 11 czerwca 2013

Odwiedziłem niedawno oba końce autostrady A4 - koniec stary, wiodący do Niemiec i koniec nowy - chciałoby się napisać, że przy granicy Ukrainy, ale z Brzeska na Ukrainę jeszcze daleko.
Sosnowe lasy wokół Zgorzelca, łagodne wzgórza, budynki z pruskiego muru tworzą niemal baśniową scenerię wokół zachodniego biegu autostrady. Podejrzewam, że równie efektownie prezentuje się odcinek małopolski, ale tylko podejrzewam, bowiem nie za bardzo go widać. Ten nowszy fragment A4 biegnie bowiem w szczelnej otulinie szarego betonu. Cztero-, sześciometrowe "ekrany", czy po ludzku pisząc - betonowy mur, chroni pustkę małopolskich pól przed pojazdami i wzrokiem kierowców. Fenomen "ekranów" wzdłuż dróg przez pustkowie znam już z obwodnicy Wrocławia, ale tu, z wielkim natężeniem optymizmu, można wyobrazić sobie ludzkie osiedla - kiedyś, w 23 lub 24 stuleciu, kiedy odwrócimy trendy demograficzne lub - co bardziej prawdopodobne - okolicę zasiedlą przybysze znad Żółtej Rzeki.
Za podtarnowskim betonem trudno wyobrazić sobie w odległej nawet przyszłości coś innego niż rzepak .
Zgaduję, że wysiłek i koszta związane ze wzniesieniem wspomnianych konstrukcji mógł być porównywalny do kosztu samej drogi. Może, gdyby po lekkiej modyfikacji ustawić je wzdłuż rzek, uchroniłyby powodzian znad Nysy i Miedzianki?
Życie pełne jest pytań, na które odpowiedzi czekają w którymś z hipotetycznych światów równoległych, takim np., gdzie kolesie płacący za wylanie setek kilometrów betonu mają jeszcze pomysł, gdzie to zrobić.
Czyli nie w naszym.
Darz Bór.

11:46, leniuch102 , telepraca
Link Komentarze (6) »
Archiwum