niedziela, 29 listopada 2015

22:27, leniuch102 , telepraca
Link Komentarze (4) »

Miałem ostatnio okazję polecieć do Niemiec i z powrotem. W Polsce - tradycyjnie - w Niemczech - nowocześnie. We Wrocławiu na lotnisku zwykłe piszczące bramki, we Frankfurcie szklane kabiny, ani chybi skanujące wszystkie zakamarki skanowanego.
Podróżni - jak można się spodziewać - ciężkawi faceci w średnim wieku głównie, oblicza różowe, po części niemieccy menedżerowie średniego szczebla jadący do pracy w Polsce, po części polscy fachowcy wracający z pracy w Niemczech, plus grupka młodzieży korporacyjnej. Standard.
Wszyscy równie starannie przeszukiwani przez lotniskową ochronę - wiadomo, zamachy. Jak raz miałem w plecaczku śrubokręt - tak już mam, podróżuję ze śrubokrętem. Tym razem został on o dziwo wykryty na prześwietleniu i pan z obsługi zaczął przetrząsać bagaż, żeby mi skonfiskować narzędzie, które koniec końców udało mi się jednak uchronić przed konfiskatą, niestotne.
Sytuacja ta pobudziła mnie jednak do refleksji, takiej mianowicie, że wystajemy w tych idiotycznych kolejkach od piętnastu lat - Polacy i Niemcy po równo, mimo, że żaden z nas żadnego samolotu nie porwał, nie wysadził, a nawet nie próbował. Jaka to jednak w sumie gigantyczna strata czasu i do tego nieskuteczna - całkowicie. Żaden, ale to żaden z zamachowców nie przypominał nawet z daleka pasażerów naszego lotu. Gdyby z tych fanatyków z Paryża, Nowego Jorku i Bóg wie skąd jeszcze wylosować dowolnego i postawić wśród nas, nawet dziecko z przedszkola wskazałoby go bez problemu, tak zupełnie inaczej wyglądają.
Żaden skaner, laser, rentgen - wystarczy para oczu, żeby stwierdzić: w tej kolejce terrorystów raczej nie ma, wsiadajcie chłopaki.
O ironio, młodzieńcy, którzy nas prześwietlali i rewidowali, co do jednego byli szczupłymi smagłymi Niemcami pochodzenia bliskowschodniego, wyglądającymi zupełnie jak przeciętny zamachowiec. Ktoś nieuprzedzony, np. kosmita obarczony zadaniem zabezpieczenia lotów, po wrzuceniu do swojej sztucznej inteligencji danych o dokonanych do tej pory aktach terrorów w pierwszym kroku zapewne usunąłby z lotniska jego muzułmańską ochronę.
Jakie szczęście, że kosmici razem ze swoją rasistowską sztuczną inteligencją zostali na Alfa Centauri.

środa, 04 listopada 2015

Z niejaką posępną dumą stwierdzam, że miejsca takie jak to, do których włazi się wklepując adres typu niewydarzony.blog.pl to żywa skamielinia wczesnego internetu. Internet współczesny dawno przeniósł się na fejsbóki, tłytery i instagramy. I na jutubę.
Oprócz oczywistych minusów ta sytuacja ma także plusy. W naszym - paleointernautów - coraz węższym gronie pozwolę sobie od czasu do czasu na jakiś skandaliczny wybryk.
Nie żeby od razu na k.. i ch..., ale takie kontrolowane szaleństwo w granicach dobrego smaku. Dzisiaj będzie to refleksja nad in vitro, sprowokowana przez Leniuchową, która zwróciła uwagę, że na 22 tysiące par, które skorzystało z programu, urodziło się tylko 3 i pół tysiąca dzieci.
Otóż, Mili, gdyby 11 tysięcy Pań, zamiast męczyć się po klinikach strzeliło po lufie na odwagę i poszło w tango z przygodnie napotkanym nieznajomym, wtedy moim skromnym zdaniem skończyłoby się to sporo większą ilością ciąż.
Wiem, że to nie to samo, dzieci miałyby zakazane ryje przygodnych nieznajomych itp. ale jaka oszczędność dla budżetu.
Zbulwersowani?
Soraski.

Archiwum