Blog > Komentarze do wpisu

Człowiek z misją.

Jakiś czas temu tvp ogłosiła, że przyświeca jej dewiza: "tyle misji, ile abonamentu". Ochoczo na to przystałem - nie płacąc, ograniczałem się do oglądania niskiej komercji, a że gusta mam trochę rozjechane z resztą publisi, musiała mi wystarczyć "Jaka to melodia".
Od kiedy ogłoszono, że abonament jest niekonstytucyjny, a senat ustami mecenasa S. zwolnił mnie z opłat, postanowiłem rzucić okiem na lepsze oblicze telewizji. Wiedziałem o nim tylko tyle, że odsłania się późno w noc, a nawet nad ranem. Strzeliłem kawkę, owinąłem się w pled i koło północy odpaliłem jedynkę. Z telejaja spojrzał na mnie człowiek w masce hokejowej. W prawej ręce dzierżył toporek, w lewej gimnazjalistkę. Za gardło. Kiedy nogi w białych podkolanówkach już znieruchomiały, hokeista szurnął dziewczę w kąt i pognał z toporkiem za kolegami nieszczęśnicy. Swą misję, jaka by nie była, Dżejsyn traktował serio. Kulminacja nastąpiła na dachu opuszczonej fabryczki: oto inny sportsmen nie bacząc na różnicę kategorii wagowych stawia czoła bohaterowi. Soczyste sierpy młodzieńca przesuwają Dżejsyna w stronę krawędzi dachu. Pół metra przed przepaścią juniorowi kończy się para - widać palił papierosy. Wyprztykany rzuca: - pokaż co umiesz, sukinsynu. Niesportowy tryb życia i plugawe słownictwo zostają natychmiast ukarane: Dżejsyn wyprowadza tzw. cepa, który odrywa głowę przeciwnika od reszty korpusu; ta kreśląc parabolę odbija się od dachu komórki i wpada do śmietnika.
Jasne przesłanie, sympatyczny bohater i żwawa akcja nareszcie przekonały mnie do tvp. Dziękuję rodakom, zwłaszcza emerytom, którzy najliczniej łożą na telewizję publiczną - ich złotówki ulokowano w dobrej edukacji i rozrywce na poziomie. Było warto.

"Trzynastego w piątek cz VIII - Jason zdobywa Manhattan" tvp1, wiadomo, w piątek
poniedziałek, 20 września 2004, leniuch102

Polecane wpisy

Komentarze
2004/09/20 09:40:21
Od 4 lat nie ogladam TV. W ogole. Nigdy mnie do niej specjalnie nie ciagnelo. Nawet, zdarza sie, nie odkurzam odbiornikow. A mam dwa. Za zaden nie place abonamentu, no bo za co mam placic? Zastanawiam sie wiec, co bedzie, jesli do moich drzwi zapuka kontroler...
holly.blox.pl
-
2004/09/20 12:34:02
heh, rozbawiłeś mnie :) straszny malkontent z Ciebie albo nigdy nie widziałeś Polsatu ;>