Blog > Komentarze do wpisu

Monitoring Obywatelski.

xxPromień wiosennego słońca, dżingiel z zetki, ciepełko z kaloryfera, choć postrzegane przez różne zmysły są w istocie tym samym - falą elektromagnetyczną. Jak twierdzą fizycy, fale te mają dwoistą naturę i im krótsze tym bliżej im do strumienia cząstek. Odsłaniam okno i - cząstki, nie cząstki - wpuszczam do chałupy, co mi tam. Nie mam pretensji. Choć mógłbym. Bo np. nikt mnie się nie spytał, czy fale nieco dłuższe, którymi polsaty nadają swą obrzydliwą komercję, a telewizja publiczna rozmiękcza mózgi abonentom, czy fale te mogą naruszyć granice mojej działki i wtargnąć pod mój dach.  Dziecko sąsiadów za kopnięcie piłką w okno dostałoby pewnie od ojca paskiem. Nadawcom spod ciemnego satelity na sucho uchodzi bombardowanie prywatnych posesji al-dżazirą albo rydzykiem i do tego w paśmie gigahertzowym, coraz mniej z łagodną falą wspólnego mającym.
A ja nic, siła spokoju, zero protestów, sąd grodzki i Sztrasburg, prezes Walter i Ojciec Dyrektor mogą na razie spać spokojnie. Tyle że sobie antenę zamontuję, żeby wiedzieć, co mi tam na ogródek wrzucają. I dekoder, żeby móc monitorować, i gdy sprawy zajdą zbyt daleko, ewentualnie cofnąć milczącą zgodę na nadawanie na moje terytorium. To chyba jasne, że moje działania nie mają nic wspólnego z trywialnym piractwem.
wtorek, 22 marca 2005, leniuch102

Polecane wpisy

  • Chwytaj dzień

    To uczucie, kiedy wstajesz chłodnym niedzielnym rankiem, żeby wyprowadzić psa i wychodząc łapiesz za aparat. Brniesz przez mgłę i mżawkę i nagle widzisz, że Op

  • Trudne sprawy

    Bawimy się z synem w wymyślanie scenariuszy dla _dokudram_ czyli tanich, a popularnych seriali w których celują telewizje prywatne. Punktem wyjścia naszej zabaw

  • Dola domkersa.

    Domkersi w odróżnieniu od blokersów żyją w całkowitej izolacji od otoczenia. Dowożeni przez rodziców do szkoły i na tenisa nie mają okazji, czasu, ani umiejętno

Komentarze
Gość: ashaja, *.dolsat.pl
2005/03/22 15:12:12
buahaha nie ma to jak zgoda!
pozdro :*
-
2005/03/22 15:15:20
Czaisz (że pozwolę sobie użyć słowa, jawnie określającego, ile pokoleń nas dzieli), tak się zachwycacie tutaj swoim wiekiem, staruchy jedne, dziady, a ja i tak będę Cię czytał, nic mi to nie przeszkadza, bo piszesz tak, że mi się chce czytać. Mi, kurde, dwadzieścia lat młodszemu, co to nawet nie próbujesz rzucać mostu na moją płaszczyznę pokoleniową, bo za daleko.
Żeby mi tylko tego starczego marudzenia ;) mniej było, bo ja wolę wpisy w dobrym stylu, jak choćby ten tu o.

Kłaniam się starszemu koledze
ver.2.0, kolejny członek fanklubu
NMSP.blox.pl
-
2005/03/22 17:12:09
GENIALNE! Jeżeli dobrze rozumiem, to także wojsko powinno ci płacić za niektóre częstotliwości. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem dla nadawców pozostaje w tej sytuacji kablówka! Całe szczęście, że nie dręczą cię na wsi bezprzewodowym internetem. W każdym razie chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego, gdybyś zmienił zdanie.
-
Gość: Pedro, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2005/03/22 21:54:26
Wiesz co leniuch, według prawa polskiego jesteś właścicielem tylko tego kawałka gruntu na którym stoi Twój dom łącznie z warstwą "bagna" do głębokości fundamentów i kawałkiem powietrza mniej więcej do wysokości komina, natomiast według prawa angielskiego teoretycznie byłbyś właścicielem ostrosłupa ze szczytem gdzieś w jądrze ziemi i podstawą gdzieś w stratosferze.
-
2005/03/23 01:21:22
witam młodych, witam starych.
sztukmistrz: yeah, z wojem będę się rozliczał w barterze: jak mi po*sat uniemożliwi monitoring mają zestrzelić hotbirda.
Pedro: he, nawet mniej, jestem tylko dożywotnim dzierżawcą gminnego bagna. czyż można upaść niżej ?