Blog > Komentarze do wpisu

Początek końca

Uważni czytelnicy zauważyli obniżenie częstotliwości notek, które spowodowane było m. in.  tektoniczną zmianą w życiu zawodowym autora. Po latach przestałem telepracować i umówmy się, że trudno by pomogło to blogowi ze słowem "telepraca" w tytule.
Ale o tym potem, tymczasem o niszczącym wpływie czasu na organizmy białkowe. Przy okazji zmiany stanowiska kazano mi się przebadać u lekarza medycyny pracy, czyli Strażnika Pieczątki, prywatnie aroganckiego bubka. Ale to nie on wkurzył mnie najbardziej, tym razem po bandzie poszła miła pani okulistka.
-A okularów do czytania Pan nie potrzebuje? (NIE, ale może ty potrzebujesz lecytyny tępa dzido, pytałaś się mnie o to już dwa lata temu!) Jako dżentelmen poprzestałem na "nie". I co czytam w opinii? Starczowzroczność! Tak jakby nie starczyło mojej rzetelnej krótkowzroczności i solidnego astygmatyzmu, musiała nędza - bez badania - wyjechać z tą starczowzrocznością.
Zżymałem się na babę jeszcze długo po wizycie, także po południu truchtając po parku rzucałem przykre epitety przez zęby jednym okiem spoglądając na mój nowy zegarek z pomiarem prędkości, tętna, kalorii i przebytych basenów, gdyby jakieś pojawiły się na mojej drodze.
I z niepokojem stwierdzam, że tętno podnosi mi się zdecydowanie ponad normę, pewno przez to babsko, minęło 180, minęło dwieście i chyżo zmierza w kierunku dwustu trzydziestu a ja się rozglądam po drzewach za jakimś defibrylatorem.
Ludzie, co to za ulga, kiedy człowiek wślipi się  bliżej w zegarek i skuma, że 240 to nie tętno, ale spalone kalorie!
Wszystko przez starczowzroczność.

czwartek, 21 czerwca 2018, leniuch102

Polecane wpisy

  • (Tele)pracując z pokoleniem "Ź". Cz. 1

    Po latach spędzonych jako "samotny biały żagiel" żeglujący od klienta do klienta postanowiłem osiąść w jakimś biurze. Akurat zwolniła się stosowna posada w gust

  • Hydrauliczka

    Istnieją miejsca i zawody , gdzie kobieta jest zjawiskiem rzadszym niż pantera śnieżna. Przez 20+ lat pracy w serwisie widziałem w serwerowniach 2, słownie: dwi

  • Dymiarze

    Środek zimy, Stalingrad. Marszałek Paulus chwilę przed kapitulacją rozdaje - niewiele już warte - awanse i ordery. Temu ze Sturmbahnfuehreara na Obersturmbahnfu

Komentarze
Gość: Magda, *.volvo.com
2018/06/22 16:51:22
z czestotliwoscia notek to niefajnie, ale jak juz notka jest to milo sie nia lyka. z okiem... ojtam ojtam, cotam, nowe gadgety w postaci okularow nabedziesz:)
-
2018/06/23 22:08:30
Jeszcze trochę i prawo jazdy zabiorą. Jedyne dwa blogi jakie czytam to Leniuch i dr. grumpy in the House, on opisuje takie historie gdy zabiera swoim pacjentom prawo jazdy.
-
2018/06/25 14:32:29
Bóg zapłać PT Czytelnikom za dobre słowo.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2018/06/26 08:29:13
Się Pan nie przejmuj. Się Pan zeskanuj (jak się da, w przyszłości) i się spotkamy(?) w cyfrowym niebie ;-) .

A oczu to by się nie dało zdrowotnie laserem posmyrać? Albo jakoś inaczej??
-
2018/06/27 23:26:13
tym laserem to trzeba względnie wcześnie, tak że nie, zgodnie zresztą z rekomendacją dr od lasera.
do sportów używam soczewek jednodniowych , które produkują coraz genialniejsze.

co do skanowania, itd. to nie działa, może służyć co najwyżej do oszukania bliskich, którzy w przypadku dobrego skanu się po prostu nie połapią, pan zaś będziesz pokutował w czyśćcowych kazamatach bez ulgi w postaci modlitwy ze strony otumanionych skanem potomków.
ale spoko, nie przyszedłem pana nastraszyć, trawestując poetę, po prostu zderzenie z rzeczywistością pozagrobową lepiej sobie zamortyzować przezornie za życia, bo przecież można.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2018/07/03 14:08:25
"zderzenie z rzeczywistością pozagrobową lepiej sobie zamortyzować"

Zamieniam się cały w ogromny znak zapytania. Podobnie jak przy innych poważnych pytaniach metafizycznych.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2018/07/03 14:15:20
W związku z (nad)używaniem ekranów komputerów, tabletów, smartfonów okuliści zalecają kropelki z "sztucznymi łzami" na "wysychanie oka".

Doktor Zmar ;-) zaleca mrugać najczęściej jak się da. Serio. Oko jest nawilżane podczas mrugania. Używając ekranów mimowolnie zapominamy o częstym zamykaniu i otwieraniu powiek. Osobna sprawa dla potencjalnych krótkowidzów to ćwiczenie oka w patrzeniu daleko.

Tyle rad, jakie przekazał mi szanowny doktor Zmar.