Blog > Komentarze do wpisu

Eksperyment uczestniczący

Bardzo łatwo byś blogerką feministyczną, bardzo. Najbardziej nośny gatunek internetowy, czyli rant, po polsku  - tyrada, przychodzi feministce z łatwością. Jak nie nierówności płacowe, to szklany sufit, jak nie #metoo to slut shaming, tylko wybierać, przebierać i walczyć z dyskryminacją.
Dużo trudniej zmagać się o prawa Janusza, tzn. wąsatego kierowcy passata. Niełatwo a jednak spróbuję. Tym bardziej, że przez ostatni rok jeździłem passatem i nosiłem zarost. Passat był stanowczo za nowy, a zarost bardziej w stylu Konczyty Wurst, niż polskiego wąsa, ale problemy podobne.
A zatem do rantu: podjeżdżam swoim paskiem pod liroja, czyli te niebieską kastorame i co patrze: wszystkie miejsca postojowe maleńkie jak to w Polsce, nieme pamiątki po małym fiacie, pod jego rozmiar robione. Z paska ani wsiąść ani wysiąść... chyba, że zaparkować na takich dużych, a w zasadzie normalnych, najbliżej marketu. W każdym rządku są takie dwa kolorowe miejsca jak się patrzy... ale stanąć na nich nie wolno. Na jednym wyrysowany wózek inwalidzki, na drugim - wózek dziecięcy.
Nawet w najbardziej zapchany dzień te miejsca stoją puste, no bo matka z dzieckiem w wózku do marketu budowlanego po prostu nie jeździ, bo po co. Inwalida to samo. W markecie kupisz tapety, gumówkę, betoniarkę.... materiały i narzędzia do prac inwalidzie i karmiącej matce obcych. No sory, wózkiem czy z wózkiem na drabinę nie wjedzie, płytek też nie ułoży.
Dlatego Janusz, dla którego market jest naturalnym środowiskiem, rozpaczliwie wciąga brzuch, ładując płytę osb na dach rysuje sąsiednie pasaty, bo najlepsze miejsca są zawarowane dla osób trwale niezainteresowanych wizytą w sklepie.
Rzekomo upośledzeni są w istocie uprzywilejowani i nawet o tym nie wiedzą.
W ramach rewanżu i równości w nierówności proponuję zatem: w każdym gabinecie kosmetycznym powiększony fotel do "zabiegów na twarz", zastrzeżony dla wąsaczy +50.
Słabe, wiem.
Wciąż lepsze niż ten parking przed lirojem.

piątek, 20 kwietnia 2018, leniuch102

Polecane wpisy

  • Okiem w przyszłość

    Ludzie mają pamieć krótką jak jętka jednodniówka. Zewsząd słyszy się pomstowania, że miała być wiosna a tutaj śnieg wokół. Puknijcie się w głowę albo kliknijcie

  • Z nowym Rokiem nowym krokiem.

    Upowszechniła się opinia, że rodak rodakowi wilkiem i z powodu różnic poglądów jeden drugiemu mówi same przykre rzeczy, a w internecie to już całkiem. Prawda je

  • W dyby ich!

    Jako uważny czytelnik prasy wiem, że obecnie w kraju panuje dyktatura, która poniewiera obywatelem, ale w szczegóności przedsiębiorcą. Korzystając z okazji chci

Komentarze
2018/04/21 11:23:14
"janusza" w tym kontekście należałoby napisać z małej litery.
-
Gość: złoty strzał, *.free.aero2.net.pl
2018/04/21 16:55:58
A jak Leniuch naprawdę ma w dowodzie Janusz?
-
Gość: stiloos, *.dynamic.gprs.plus.pl
2018/04/24 12:41:42
No Castorama jest akurat niebieska (z żółtym)... Leroy bynajmniej - zielony
-
2018/04/24 16:53:33
@stiloos:
no "No Castorama jest akurat niebieska"
racja. miało być "zielona kastorama", bo lerła merlę jest nie do wymówienia

@złoty & xpil
mam kolegę Janusza który w połowie lat 90tych miał adres passat@hotmail.com.
Jasiu, pozdrawiam.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2018/04/27 13:35:23
Miejsce dla inwalidy kosztuje 500 złotych mandatu i punkty karne osobę zdrową. Miejsce dla matki chyba nie kosztuje nic. W razie W lepiej narazić się na ostracyzm niż na przemoczenie (jeśli mocno pada). Ja bym stawiał...

...na matkę z dzieckiem