Blog > Komentarze do wpisu

Hity, kity i mity.

Niewątpliwym hitem, takim wow-hitem mojego Letniego Przeglądu Kandydatów Na Auto Służbowe (C) był head up display. Czyli wyświetlanie na szybie. Jest kilka pomysłów jak to zrobić, mnie zachwycił wyświetlacz beemki. Za wiele informacji nie pokazuje, ale jego znakomita czytelność, ostre jak brzytwa krawędzie symboli, nierealna obecność parę metrów przed maską... Rewelacja. Uparłem się, ze muszę go mieć, niestety był tylko w drogim pakiecie.
Na drugim biegunie gadżetów, czyli w kitach, umieszczam "zegar analogowy" na desce passatero. Wygląd passata w ogóle nie budzi entuzjazmu mojego ani chyba niczyjego, jest w najlepszym przypadku wątpliwy. Za to deska rozdzielcza jest niewątpliwie brzydka. W jej centrum, jak zgniła wisienka na przeterminowanym torcie sterczy "zegar analogowy". Sterczy, bo wygląda, jakby ktoś poniewczasie o nim sobie przypomniał, kupił kontener najtańszych zegarków w Chinach a następnie kazał podolepiać na rzepa. Fuj.
Po hicie i kicie czas na mit, a jest nim klasyfikacja aut. Dwa najpopularniejsze segmenty to C=kompakt=golf i D=średni=passat. Duży może więcej więc i kosztuje drożej. Producenci naprawdę starają się, żeby wetknąć klientom produkty C jako D, czy nawet D+.
Jaskrawym przykładem jest oktawia, która zbudowana na płycie golfa ma czelność równać się z limuzynami typ merol c200 czy bmw 3.
No tak, tylko że wsiadając do powyższych ma się wrażenie, że w mercu i bemce jest tyleż miejsca co w golfie a oba auta mogłyby się spokojnie zmieścić w bagażniku oktawki.
Tymczasem wg polskiej wikipedii bmw 3 to auto D+. Czyli jak passat, tylko że lepsze.
I komu wierzyć? Zwłaszcza, że w centymetrach wszystkie powyższe są z grubsza takie same?
Samemu sobie, najlepiej. Wsiąść, wyciągnąć nogi, zamachać rękami. W kategorii przestrzeń w środku - passat rządzi. Większy od passata  w środku jest tylko upust w bmw. Nie wiedziałem, że takie upusty istnieją w ogóle.~40 kzł mianowicie dla rozpatrywanego modelu, prawie 2x tyle co w VW.
I bądź tu mądry.

środa, 07 września 2016, leniuch102

Polecane wpisy

  • (Tele)pracując z pokoleniem "Ź". Cz. 1

    Po latach spędzonych jako "samotny biały żagiel" żeglujący od klienta do klienta postanowiłem osiąść w jakimś biurze. Akurat zwolniła się stosowna posada w gust

  • Początek końca

    Uważni czytelnicy zauważyli obniżenie częstotliwości notek, które spowodowane było m. in.  tektoniczną zmianą w życiu zawodowym autora. Po latach przestałe

  • Hydrauliczka

    Istnieją miejsca i zawody , gdzie kobieta jest zjawiskiem rzadszym niż pantera śnieżna. Przez 20+ lat pracy w serwisie widziałem w serwerowniach 2, słownie: dwi

Komentarze
Gość: Clc, *.dynamic.gprs.plus.pl
2016/09/08 14:10:48
Bierz oktawkę bo jest jak takie wino, dobra i tania. No i ja mam to będzie nas dwóch i założymy jakiś klub czy coś. Ps.czytam od 25 lat ten blog więc jako stały klient żądam częstszych wpisów!
-
2016/09/09 20:50:46
rzeczywiście, head-up display w beemce to miód. Jeździłem takim autem po jednym accouncie przez parę miesięcy. Sedanowa wersja ma dramatycznie mały bagażnik, wyjazd na wakacje odpada. Wychodzi na to że najlepsza z tego wszystkiego jest Octavia RS :)
p.s. ponoć BMW X1 jest tańsze od trójki (i ma alufele w podstawowym pakiecie).
-
Gość: Magda, *.volvo.com
2016/09/12 18:10:28
wyswietlacz bedzie rozpraszal na poczatku:) ale generalnie to tak jak piszesz, trzeba wsiasc I pomachac konczynami. I jeszcze czy pies da rade wskoczyc... bo ja teraz musze tylek psom podsadzac troche, jak sie zestarzaly... taka rampa dla psow droga, to podsadzam.
-
2016/11/04 10:06:56
z tymi psami to tak, że wybieram limuzynę, więc będzie im trudno, bo bagażnik zamknięty.
ale zostawiamy sobie oktawkę, która jest "liftbackiem" co oznacza, że po wywaleniu półeczki za tylną kanapą pieski mogą sobie wystawić przez dziurę łby.
generalnie to nie wozimy psów, bo mieszkamy na wsi i zostają w domu.