Blog > Komentarze do wpisu

Powszedni horror pokoju gościnnego cz. 1

Lat temu parę własnym przykładem zainspirowałem kilku znajomych do budowy domku za miastem. Wiem, bo sami mi to powiedzieli. Nolens -volens uczestniczyłem później w ich zmaganiach z budową, już to życzliwą radą, już to bezlitosnym szyderstwem.
Sam skłaniając się ku budowie "po taniości" (działka a 16pln metr, ukraińska ekipa) szczególnie wydziwiałem nad kolegą, który zatrudnił projektantkę wnętrz, a ta z kolei np. podwykonawcę do drapowania firan i zasłon. W skrytości ducha jednak zazdrościłem mu wyręki na najbardziej być może konfliktogennym  etapie budowy: aranżacji i wykończeniu wnętrz.
Przyjmijmy jednak, że mamy już ten punkt za sobą. Pieczołowicie wybrany odcień pokrył ściany, starannie zharmonizowany "wypoczynek" wylądował na utrzymanym w tonacji parkiecie, zasłony (piąta wersja) otuliły okna. Delikatny rysunek słojów jesionu współgra z tapicerką kanapy, która łagodnie koresponduje z - powiedzmy - beżem ścian, rozjaśnionych firanami latte.
Sielanka.
No i teraz w środek tego wszystkiego pan domu wpier..ala prostokąt full ha-de, 3 de, 60 cali przekątnej, czarny jak sumienie Tuska.
Mało tego, rozstawia po całym pokoju złowrogo połyskujące czarnym plastikiem kolumny "kina domowego".
Ludzie, czy wy tego nie widzicie?! Tego powszechnego gwałtu na estetyce waszych własnych domów? Czemu sami to sobie robicie? Zróbcie trzy kroki w tył i popatrzcie, jakbyście wchodzili w gości, krytycznie: czy ta czarna płyta ku czci tvn24, te bazalty naprawdę tu pasują?
No.
Pisane w oczekiwaniu na przesyłkę z dwoma kolumnami głośnikowymi metr dziesięć, 25 kilo każda, " z wysoko połyskliwym wykończeniem z lakieru fortepianowego".
Czarnym.

wtorek, 07 czerwca 2016, leniuch102

Polecane wpisy

  • Dola domkersa.

    Domkersi w odróżnieniu od blokersów żyją w całkowitej izolacji od otoczenia. Dowożeni przez rodziców do szkoły i na tenisa nie mają okazji, czasu, ani umiejętno

  • Ociec, rżnąć.

    Byłem przeciw wycinaniu drzew zanim stało to się modne, nawet napisałem o tym wierszyk zaczynający się od słów: "Słyszysz jak wali serce mordercy? Nawet morderc

  • Reintrodukcja owcy

    Niby każdy marzy, żeby rzucić tę robotę i przejść na emeryturę, ale pomysł na codalej rzadko który ma. Popularny mem wspomina coś o Bieszczadach. Pomysł łażenia

Komentarze
Gość: 3cik, *.mcp.malopolska.pl
2016/06/08 10:03:47
*sumienie Kurskiego
*dwiema
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2016/06/08 10:38:29
Ja się dodatkowo pytam co z kablami? Gdzie ukrywacie te metry przewodów łączących kino domowe 5.1, 7.1, ?.1 z kolumnami głośnikowymi?

Oczywiście firma S~g oferuje głośniki działające bezkablowo, jednak sprzedawca w sklepie RTV szczerze je odradzał: zawodne, nie odporne na zakłócenia.

Tu widzę możliwości dla firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz...
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2016/06/08 10:42:15
P.S
U nas nie mówi się "pokój gościnny". U nas mówi się "pokój stołowy", w skrócie "stołowy".
-
Gość: bbk, *.internetunion.pl
2016/06/08 22:06:44
Akurat kabelki głośnikowe planuje się dużo szybciej niż kino. Mnóstwo kabelków. Pajęczyna pod podłogą i jak najwięcej w ścianach przedzielonych skrętką od kabla zasilającego.
-
2016/06/09 00:15:43
@3cik: dziękówa za korektę, ale Kurskiego zostawię w spokoju: nie lubisz - nie kupuj, wolność rządzi. Ja wyborczej czytam tylko tyle co Teściowa zostawi.

@fieloryb: cienkie te kabelki są, może za listwami upychają.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2016/06/13 12:48:46
Ja mam propozycję: dajmy spokój polityce na tym blogu.

To jest temat pasujący, jak mi się wydaje, do innych miejsc internetu.
-
Gość: krzysiek, *.pruszczgdanski.vectranet.pl
2016/06/13 23:42:34
Czyżby chodziło o Altusy 380? Zazdraszczam jeśli tak
-
2016/06/20 21:32:20
to nie altusy, jeden altus waży 50 kg, czyli 2x tyle co moja kolumna która jest zwykłą yamahą odpowiednio do swojej wagi tańszą. o dziwo małżonce się podobają, "pokój nabrał charakteru"