Blog > Komentarze do wpisu

Plan C

Świat należy do 35-latków.
Cytuję za Superexpressem:
"Co łączy męża Marty Kaczyńskiej (35 l.), mecenasa Marcina Dubienieckiego (35 l.), i byłą żonę bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca (35 l.) - Katarzynę Modrzewską (35 l.)? Okazuje się, że oboje mają zamiłowanie do robienia interesów."
He, brzmi jak streszczenie komedii romantycznej.
Z przykrością konstatuję, że nie mam już 35 lat, mam za to zamiłowanie do robienia interesów. Czytaj: kredyt we frankach i akcje KGHM.
Po stronie plusów: wciąż jestem na wolności, w odróżnieniu od Marcina D. i p. Borucowej. Ba, prosperuję i mam perspektywy. Właśnie dostałem pismo z ZUS-u, że planują dla mnie emeryturę. To świetna wiadomość w tych niełatwych czasach, zwłaszcza, że dla Leniuchowej ZUS zasadniczo emerytury nie przewiduje, tylko jakieś kieszonkowe, jak dla większości obecnych 35-latków.
I to jest ten moment, kiedy wkraczam do akcji i nakreślam Plan C, który zapewni Leniuchowej godną - ekhem  - starość. Znaczy - ja emeryturę mam mieć, ona - nie bardzo i jak temu zaradzić. Rozegramy to w trzech punktach:
- w oparciu o naszą inwestycję w nieruchomości, czyli zanabytą w lepszych czasach działkę, obecnie porośniętą pokrzywą,
- za pomocą syna, obecnie małoletniego ale kiedyś tam - w sile wieku oraz
- beczki ze spirytusem.
Kiedy nastąpi ów moment, że Pan powoła mnie do siebie i rodzina będzie zagrożona zniknięciem mojej emerytury z domowego budżetu, syn uda się na działkę, wkopie tamże beczkę ze spirytusem, a następnie umieści w niej moją doczesną powłokę. Nie inaczej postąpiono z admirałem Nelsonem, kiedy francuski pocisk pod Trafalgarem przerwał jego błyskotliwą karierę.  Z tym, że ja posiedzę w tej beczce ciut dłużej, tak, by nie przerywać dopływu kasy z ZUS. Kiedy i Leniuchowa zawinie się z tego świata wtedy i moje zejście zostanie - hmm - sformalizowane.
Chyba, że syn zdecyduje się na drugą beczkę.

wtorek, 25 sierpnia 2015, leniuch102

Polecane wpisy

  • Chwytaj dzień

    To uczucie, kiedy wstajesz chłodnym niedzielnym rankiem, żeby wyprowadzić psa i wychodząc łapiesz za aparat. Brniesz przez mgłę i mżawkę i nagle widzisz, że Op

  • Trudne sprawy

    Bawimy się z synem w wymyślanie scenariuszy dla _dokudram_ czyli tanich, a popularnych seriali w których celują telewizje prywatne. Punktem wyjścia naszej zabaw

  • Dola domkersa.

    Domkersi w odróżnieniu od blokersów żyją w całkowitej izolacji od otoczenia. Dowożeni przez rodziców do szkoły i na tenisa nie mają okazji, czasu, ani umiejętno

Komentarze
Gość: wg, 82.177.201.*
2015/08/25 12:19:42
Tak z ciekawości chciałbym zapytać, jakie techniczne lub użytkowe przesłanki stoją za wyborem spirytusu jako medium wypełniającego beczkę ?
-
2015/08/25 13:50:32
mi to w zasadzie będzie już wszystko jedno, ale coś mi się mętnie kojarzy, że to w sumie szlachetny płyn jest. w którym można zakonserwować białko, p. casus Nelsona.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2015/08/27 10:20:53
Ponoć w naszym jedzeniu jest tyle konserwantów, że wystarczy beczka z wodą oraz systematyczne konsumowanie zupek w proszku, drugich dań w proszku, deserów w proszku (po troszku zostanie z nas garstka...). O proszkach od bólu nie wspomnę bo nie będzie nas stać.

Spirytus można sprzedać. Lub posłużyć się doświadczeniem Saszy, który to napędził bimbru a pieniądze przepił ;-).

Na pociechę dodam, że skoro będzie nas emerytów dużo, to będziemy w większości wyborczej. Jest to jakaś szansa na dzielenie biedy: ogródek, działeczka, znajomy znachor zamiast lekarza i pęk ziół.
-
2015/08/29 07:01:46
Na Japończyka.
-
2015/09/06 00:01:38
W odpowiedzi na komentarz poprzednika - a gdzie tam, nie będzie nas dużo! Jak większość obecnych trzydziestopięciolatków dostanie te czysta złoty emerytury, to pomrzemy rychło a pokornie i pęk ziół nie wystarczy - chyba po to by z niego skręcić miłosierną eko-pętlę.
Dziadek zmarły, a zesztywniale w oknie witający listonosza to stary patent jest, ten z beczką mniej do mnie przemawia ale biografii Nelsona nie znam wcale, zatem... ;)
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2015/09/07 11:03:40
Zakładam, że 2/3 przyszłych emerytów będzie tuż przed przejściem na emeryturę świadoma swoich przyszłych dochodów, więc będzie walczyć o swoje.
Kolejna 1/3 będzie miała to w nosie, ale...