Blog > Komentarze do wpisu

Internet szeroko zamknięty

Przyzwyczailiśmy się, że wszelka informacja jest just 2 clicks away. To nieprawda. I nie chodzi mi o zapomnianego huculskiego poetę sprzed dwu stuleci, o którym nie wie internet a zatem i google. Chodzi mi o duże wydarzenia sportowe, które wszyscy chcielliby obejrzeć na żywo i legalnie. A przed wszystkim -  i tu tkwi problem - za darmo
Wklepując powiedzmy "bayern-barcelona na żywo", albo "juventus-real na żywo" google wyrzuca mniej więcej taki tekst:
"Bayern - Barcelona mecz rewanżowy na żywo w TV - czy to jest możliwe? Tak, ale niestety jedynie na antenie Canal +Sport. Transmisja meczu rozpocznie się o godz. 20:40.
Mecz rewanżowy Bayern - Barcelona transmisja na żywo online? Niestety darmowe i legalne live streamy nie będą dostępne. Rewanż Bayern - Barcelona w internecie będzie można obejrzeć jedynie po uiszczeniu opłaty na stronie sport.vod.pl"
Najczęściej jest jeszcze info o jakiejś szajsowatej "transmisji na żywo" w postaci czatu z redaktorem oglądającym canalplus, oraz milion komentarzy z linkami do streamów (zapewne pirackich) z tych meczów. Streamy będą się przycinać w kluczowych momentach, ale wcześniej otworzą milion okienek z ohydnymi reklamami.
Prawda, którą skutecznie udało się ukryć przed Kowalskim, jest taka, że oba wydarzenia będą prawdopodobnie transmitowane legalnie i za darmo na kanałach niemieckich i włoskich, dosyć szeroko w Polsce dostępnych.
Ci, którzy swego czasu kupili Babci zestaw do odbioru Trwam będą mogli obejrzeć Bayern na ZDF-ie w wersji HD i z nieirytującym, w przeciwieństwie do polskiego, a momentami zabawnym komentarzem niemieckim. Cytuję z głowy z 1. meczu: "Goetze, zeig der Welt dass du besser als Messi bist". Mecz Juventusu pokaże z kolei Canale 5, w gorszej niz niemiecka jakości, ale z o ileż żywszym komentarzem.
ZDF HD  m. in . satelita    Astra 1KR 11362 H albo kanał 513 w ncplus
canale5 m.in. Hot Bird 13C  11373 H albo kanał 431 w ncplus

wtorek, 12 maja 2015, leniuch102

Polecane wpisy

Komentarze
2015/05/12 19:04:26
eee chyba nie jest tak źle, miałem taką jedną zaufaną stronę ze streamami w całkiem przyzwoitej jakości, a adblock umiejętnie usuwa badziewne reklamy. Ale może ja tam panie się nie znam i rzeczywiście poobcinali? Zresztą nie mam już problemu bo odpuściłem sobie te rozgrywki milionerów; co rok to samo oglądać to straszna nuda. Nikt już tam nie gra o zwycięstwo, tylko o pieniądze. Do dupy z takim sportem.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2015/05/13 13:37:26
Ja na rozgrywki sportowe w TV nie mogę patrzeć. Z reguły jestem spokojny, momentami wręcz flegmatyczny. Kiedy jednak rozpoczynam oglądanie TV to budzi się we mnie...
W kierunku ekranu lecą nieskoordynowane wiązanki słów powszechnie używanych za wulgarne.
Mam ochotę rzucić butem w ekran w sytuacjach, kiedy uznam, że sędzia kalosz albo przyszyj se trzecią nogę.
Muszę być ostrożny - szkoda obuwia. ;-)

"Nikt już tam nie gra o zwycięstwo, tylko o pieniądze"
Tak, zgadzam się. Lepiej popatrzeć na grających w gałę młodzików.
Albo na futbol w wykonaniu kobiecym.
-
Gość: fieloryb, *.tktelekom.pl
2015/05/28 14:29:57
Wnioskuję o stworzenie nowego internetu ;-)