Blog > Komentarze do wpisu

Złodziejom - nie!

He, nie będzie to, wbrew tytułowi, wpis interwencyjny, ale szczerze prześmiewczy.
Tzn. oczywiście: złodziejom - nie, ale czasami grabienie, np. zagrabionego ma pozór jeśli nie legalizmu, to ludowej sprawiedliwości.

Są np. przedsiębiorcy, którzy otwierają internetowe kramiki z filmami rozpowszechnianymi za pomocą sieci torrent. Wysyłasz im parę złotych esemesem i cyk - ściągasz, jak to się mówi, "najnowsze hollywoodzkie produkcje".
Podłość ludzka wszelako nie zna granic i znajdują się kreatury, niemyte świnie, degeneraci, którzy ściągnięty w ten sposób film recyrkulują w internecie darmowym. Skąd z kolei ściąga, kto chce, bez wysyłania żadnych drogich esemesów. Np. ja ściągam. Co na ten proceder wytwórnie filmowe? Tego nie wiem, znam natomiast reakcję kolesia, który wpuszcza pierwszy płatny torrent do sieci i chce na nim zarabiać.
Żaden Metro z Goldwynem i Mayerem na dokładkę nie wyrazi się dosadniej:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::            ZABRANIAM KOPIOWANIA I POWIELANIA           :::
:::                       MOICH UPLOADÓW                   :::
:::                 NA PSEUDO STRONY TORRENTOWE            :::
:::               ZLODZIEJII I ZWYKLYCH PRZEWALACZY        :::
:::                       JAKIMI SĄ !!!!!!                 :::
::         DARMOWE-TORRENTY.PL !!!! M-TORRENTS.PL !!!!    :::
:::               SPARTA24.PL !!! TORRENCIK.PL !!!         :::
:::             Aletorrenty.pl     MTORRENT.PL             :::
:::                  DO ZŁODZIEJI ZALICZAMY                :::
:::        WOSIUWALEC, FUNIA612, DEMON, KUCIA5 ITP...      :::
:::               OSZUŚCI !!!! KANCIARZE !!!!              :::
:::                                                        :::
:::            NIC W POLSCE NIE JEST ZA DARMO !!!!         :::                                                :              NABIJAJA LUDZI W BUTELKĘ !!!!             :::
:::           JAK ZA FREE TO SAMI RÓBCIE TORRKI            :::
:::         A JAK ŻEBRAKI PROSICIE  O DOTACJE !!!!         :::
:::             LUDZIOM ROBICIE WODĘ Z MÓZGU               :::   
:::            A PORZĄDNYCH LUDZI OKRADACIE !!!!           :::
:::            STANOWCZE NIE !!!! ZŁODZIEJOM !!!!          :::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: 
Pisownia oryginalna, podkreślienia moje

Zabawne, wziąwszy pod uwagę działalność tego bezkompromisowego moralisty.

niedziela, 30 czerwca 2013, leniuch102

Polecane wpisy

  • SRODO

    Czy naprawdę potrzebujemy więcej prywatności w sieci? Czy w życiu? Nie wydaje mi się. Po pierwsze jestem fanem spersonalizowanych reklam. Nie chcę tracić życia

  • Największe ofiary stereotypów

    Nie jestem przeciwnikiem stereotypów, nawet tych krzywdzących, np. że Murzyni są czarni, a kobiety mają cycki. Stereotyp to wiedza w pigułce i jak pigułka nie z

  • Brat może wielki, ale nie za bystry.

    Poniższy wpis jest fajny, ale bez sensu, bo reklamy google w istocie już mają guzik "Już to mam" dostępny po kliknięciu w [x] w prawym górnym rogu i wybraniu op

Komentarze
2013/07/01 22:40:52
Jak w tym dowcipie o Masztalskim i Eciku: Jechali autem, Ecik prowadził i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Masztalski się wydarł: "Co robisz wariacie, pozabijasz nas!", a Ecik na to: "Spokojnie, szwagier już dwa lata tak jeździ, jeszcze nic się nie stało". Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilka razy, aż dojechali do skrzyżowania z zielonym światłem, na którym Ecik stanął. Masztalski się zdziwił: "Czemu nie jedziesz, przecież masz zielone", a Ecik na to: "A jak mi szwagier z boku wyskoczy?"
-
Gość: Nuuuuta, *.dynamic.chello.pl
2013/07/01 23:29:36
Hue, hue, hue...

Bo Ty, leniuchu102, nie jesteś na bieżąco z odkryciami nowoczesnej (?) filozofii. Otóż nie ma jednolitej etyki, jest tylko etyka sytuacyjna.

Otóż na gruncie polskim niewątpliwym pionierem praktycznego zastosowania takiej etyki był niejaki Kmicic Andrzej. Po pertraktacjach w klasztorze na Jasnej Górze odprowadzał posła Kuklinowskiego, który to zaproponował panu Andrzejowi przejście na stronę Szwedów. Podkreślił również, że proponuje to prywatnie, a nie jako poseł. Skoro zatem sytuacja zmieniła się (Kuklinowski przestał być posłem) pan Kmicic Andrzej w nowej sytuacji nie był już związany konwencją o nietykalności posła i nakopał mu do d...

Zwracam uwagę, że w tym wypadku stan faktyczny uległ zmianie wskutek konstytutywnego oświadczenia woli drugiej strony.

Jakieś sto do dwustu lat później zagadnienie etyki sytuacyjnej zgłębiał również niejaki Kali. Kali był czar..., przepraszam, Afro-afrykaninem, słu...., ponownie przepraszam, towarzyszem podróży Stasia i Nel. Staś i Nel to były dzieci rasy kaukaskiej, zagubione w pustyni i puszczy afrykańskiej.

Wspomniany już Kali wart jest wzmianki nie tylko z powodu krzywdzącego sportretowania przez rasistowskiego pisarza Sienkiewicza. Sienkiewicz podejrzewany jest o skrajny nacjonalizm i szowinizm (zob. Ogniem i Mieczem, Potop i Pan Wołodyjowski), odchylenie religijno-fundamentalne (zob. Quo Vadis) oraz germanofobię (por. Krzyżacy). Ponadto w jego powieści pt. W pustyni i w puszczy, wyraźnie widać obsesję na punkcie patriarchalności (seksistowski archetyp mężczyzny opiekującego się kobietą). Najnowsze badania wskazują na problemy Sienkiewicza ze swoją seksualnością, a umiejscowienie akcji powieści w głębi nieprzyjaznego lądu udowadniają ponad wszelką wątpliwość problemy autora z akceptacją swojej prawdziwej natury i wyobcowanie w opresyjnym społeczeństwie (zob. Sczuka, Środa, Biedroń, Grodzka, praca zbiorowa).

Mimo wspomnianych dyskwalifikujących jako wartościowego pisarza wad, Sienkiewicz nie był stanie stawić czoła nowoczesności i dyskryminowany (prawdopodobnie biseksualista) Kali postawił kolejny krok w wykładni etyki sytuacyjnej. W odróżnieniu od swojego archaicznego poprzednika Kmicica nie potrzebował już konstytutywnego oświadczenia woli zastępując je wykładnią celowościowo-deklaratoryjną: Kali ukraść dobrze, Kalemu ukraść źle.

Obaj panowie, chociaż dzielił ich czas i przestrzeń, wspólnie położyli zdrowy, silny i trwały fundament pod rozkwit tej dziedziny nauki. Z ich dorobku czerpały masy nowoczesnych filozofów twórczo rozwijając ich myśl, rzuconą w żyzną glebę. Rzeszę ich znakomitych kontynuatorów nie sposób wymienić w całości bez ryzyka pominięcia kogokolwiek ze względu na świetne zasługi. Niemniej jednak, bez uszczerbku dla innych, często znacznie bardziej wybitnych, wymienić można:
- znanego reżysera za umiejętność płynięcia z prądem i zdolność wyczuwania tzw. wiatru historii;
- znanego prawnika, obecnie emerytowanego bibliotekarza (ja sądzić dobrze, mnie sądzić źle);
- wybitnego intelektualistę (w wojsku będę ich niszczył, w cywilu zbadam ich zachowania społeczne, a jak mi się znudzi, to się zajmę postmodernizmem, na koniec nazwę ich faszystami);
- wybitnego, aktywnego sędziego, wydającego wyroki w imieniu Rzeczypospolitej (mama mi mówiła jak wyglądają ubeckie przesłuchania, więc wiem, co mówię);
- zbiorowo wybitnych dziennikarzy (cyt. uczestnik wiadomego zgromadzenia z premedytacją i w ramach zamiaru bezpośredniego uderzał twarzą w but policjanta przeszkadzając w czynnościach służbowych)
- indywidualnie wybitnego dziennikarza, żarliwego obrońcę wolności słowa w ramach słusznych przekonań, prywatnie syna szefa propagandy w LWP (za całokształt)
- oraz wielu bezimiennych bohaterów w walce o nową moralność.

Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba!!!
-
2013/07/03 06:47:20
@mk32z: "Ecik"
dobry dowcip, znam go w wersji gruzinskiej "nie bojsja, ja dżygit".

@Nuuta: "Staś i Nel to były dzieci rasy kaukaskiej"
Czeczen i Osetyjka?
OK, wiem wiem.
Aleś Pan dysertację machnął, Nuuta, no no.
-
2013/07/05 18:20:37
Piękne! W takich sytuacjach człowiek zaczyna się zastanawiać czy to czasem nie są jednak zgrywy.
-
Gość: fieloryb, *.ibd.gtsenergis.pl
2013/07/09 13:10:52
"Staś i Nel to były dzieci rasy kaukaskiej"

Powszechny błąd i kalka z angielskiego z której naśmiewa się autor komentarza. Poniżej odnośnik do słownika:

www.translatica.pl/slowniki/po-angielsku/bia%C5%82a%20rasa%20cz%C5%82owieka/
-
2013/07/17 20:46:14
Leniuchu, czy dobrze zauważyłem, że to wpis jubileuszowy? Pierwszy nosił datę 30.06.2004 :) Stooo laat
-
2013/07/23 20:13:15
Ha, rzeczywiście. Jubileusz jakby.
Trzeba to oblać :-D !