Blog > Komentarze do wpisu

Dwie zagadki kolejno zapytane rankiem.

Zagadka: jeśli w tym samym sklepie kupuję majty do biegania i takież spodnie, i majty, żeby pasowały, mają rozmiar XL zaś spodnie - M, bo większe zwisają, to jaki rozmiar tak naprawdę ma moja dupa?

Zaznaczę obie cześci garderoby podają rozmiar w skali europejskiej, amerykańskiej i chińskiej, ja kieruję się oczywiście europejskim.

Pojawia się pytanie, czemu nie mogę biegać w majtach bawełnianych lub zgoła bez?
Na to drugie łatwiej odpowiedzieć: bez majtów nie wypada, bo się nieelegancko majta oraz boleśnie obija o kolana, chłe chłe.

* * *

Redakcje czasopism nie mogą się pogodzić z faktem, że niedługo nikt nie będzie kupował prasy drukowanej, a za internetową nikt nie zamierza płacić i walczą o życie za pomocą różnych zabawnych pomysłów, jak system "piano". Niezorientowanym wyjaśniam, że jak się zapłaci za to "piano", wtedy można sobie do woli klikac po pełnych wersjach czasopism, różnych, choć największym udziałowcem piano jest pogrążająca się jednostajnie gazeta wyborcza.
Ale nie tylko.
Od jakiegoś czasu omijam gazety i portale. Pierwsze zbyt nachalnie selekcjonują wiadomości pod kątem własnych sympatii partyjno-światopoglądowych, a portale w dodatku opatrują je debilnymi nagłówkami, których jedynym zadaniem jest wymuszenie kliknięcia.
Miejscem wolnym od takich praktyk wydawał mi się portal polskiego radia. Trochę szczęka mi opadła, kiedy polskieradio.pl także zapisało się do piano!
Czyżby mój abonament wnoszony bohatersko już trzeci rok polskiemu radiu nie wystarczał?
Wygląda, że nie, także za sprawą premiera, który zniechęcał do płacenia na radio wyzywając abonament od "haraczy".
Radio jednak się nie obraziło i nadal lubi premiera. Mało nie spadłem ze stołka, kiedy w bloku reklam jedynki usłyszałem:
"Autopromocja. Po drugim expose i wygraniu votum zaufania premier wystąpi w jedynce o ochnastej. Koniec autopromocji".
Radio to ja, mógłby - wzorem Króla Słońce - powiedzieć premier, skądinąd kawaler orderu "Słońce Peru". 

* * *

Czystaw, Romuald Czystaw

środa, 17 października 2012, leniuch102

Polecane wpisy

  • SRODO

    Czy naprawdę potrzebujemy więcej prywatności w sieci? Czy w życiu? Nie wydaje mi się. Po pierwsze jestem fanem spersonalizowanych reklam. Nie chcę tracić życia

  • Największe ofiary stereotypów

    Nie jestem przeciwnikiem stereotypów, nawet tych krzywdzących, np. że Murzyni są czarni, a kobiety mają cycki. Stereotyp to wiedza w pigułce i jak pigułka nie z

  • Brat może wielki, ale nie za bystry.

    Poniższy wpis jest fajny, ale bez sensu, bo reklamy google w istocie już mają guzik "Już to mam" dostępny po kliknięciu w [x] w prawym górnym rogu i wybraniu op

Komentarze
2012/10/17 19:04:31
Widać, że od niedawna biegasz, można przywiązać do nogi. Jak złapiesz formę, to możesz biegać z gołą dupą.
-
Gość: fieloryb, 82.160.16.*
2012/10/17 20:13:05
Można oczekiwać, że gdy powstanie jakiś rodzaj megainternetu 3D - kolejnego medium jakim przekazywana będzie dźwiękowa sałata z kraju i świata ktoś znowu policzy się z nami, odbiorcami.

Pozostaje pogrzebać w przepisach (czy leci z nami prawnik?) i wskazać za co płacimy abonament. Następnie wskazać kretona (~onów) którzy opodatkowują dostęp do informacji przekazywanych przez publiczne medyjum jakim jest Polskie Radio.Wskazać i skazać...
...na oddanie wszystkim, którzy zapłacili i dali się zrobić w PIANO...
...z własnej kieszeni.

Pozdrawiam i z innej bajki, gdzie obowiązuje odpowiedzialność.
-
Gość: Walek, *.cebit.com.pl
2012/10/17 21:20:40
Piano w Polskim Radiu to jedynie wyłączone reklamy i streaming w lepszej jakości. Przynajmniej we wrześniu tak było.
-
2012/10/24 15:50:34
Jednym zdaniem: nalezysz do tych zdradzonych o swicie.