Blog > Komentarze do wpisu

Tylko dla wrocławian. I okoliczan.

Wrocławianie kolejne obwodnice (śródmiejska, autostradowa, wschodnia) mogą pożegnać krótkim "cześć jak czapka" i przyzwyczajać się do myśli, że następne 20 lat jadąc do roboty będą lawirować między kolumnami tirów ciągnących ze Szwecji do Iranu i z Niemiec na Kamczatkę.
Wrocławski premier Schetyna, który jeszcze na początku kadencji szalał mazakiem po mapie łącząc Wrocław z Warszawą już to autostradą, już to ekspresówką, zarzucił te nierealne pomysły na rzecz "schetynówek", które maja tę przewagę, że niewzruszenie życzliwi dziennikarze nazwali je jego imieniem. Pomysł tych dróżek jest stosunkowo świeży, więc nikt nie może mieć pretensji, że nie wybudowano ich ani centymetra. Gdyby Schetyna głupio trzymał się starego pomysłu autostrady Wrocław-Warszawa, ktoś mógłby się w końcu zorientować, że w półtora roku od intronizacji wicepremiera wciąż nie wbito w nią łopaty. Ani w obwodnicę wschodnią. A obwodnica śródmiejska wciąż kończy bieg na cmentarzu osobowickim.
A miało być tak pięknie. Jak? Wizualizacje dróg i mostów z dyskretnym mistrzostwem tworzy pewien wrocławski architekt. Nie dajcie się zwieść tym fotografiom. Z każdej pary zdjęć: zdjęcia z budowlą i zdjęcia bez niej tylko jedno zdjęcie jest prawdziwe. Zgadnijcie, które.
Poniżej próbka:

 

PS. Z góry dziękuję ewntualnym komentatorom, opowiadającym, że już w czwartej dekadzie drugiego kwartału prace naprawdę ruszą. "Jak zawsze" chciałoby się powiedzieć.

poniedziałek, 16 lutego 2009, leniuch102

Polecane wpisy

  • Eksperyment uczestniczący

    Bardzo łatwo byś blogerką feministyczną, bardzo. Najbardziej nośny gatunek internetowy, czyli rant, po polsku  - tyrada, przychodzi feministce z łatwością.

  • Okiem w przyszłość

    Ludzie mają pamieć krótką jak jętka jednodniówka. Zewsząd słyszy się pomstowania, że miała być wiosna a tutaj śnieg wokół. Puknijcie się w głowę albo kliknijcie

  • Z nowym Rokiem nowym krokiem.

    Upowszechniła się opinia, że rodak rodakowi wilkiem i z powodu różnic poglądów jeden drugiemu mówi same przykre rzeczy, a w internecie to już całkiem. Prawda je

Komentarze
Gość: Kwadrat, 193.30.160.*
2009/02/16 08:14:56
Notka jest tendencyjna.
Niestety mieszkam w pobliżu wciąż jeszcze planowanego przebiegu zarówno autostrady jak i obwodnicy śródmiejskiej. Z codziennych obserwacji i z rozmów z sąsiadami wiem, że działki wreszcie zostały wykupione (niektórzy właściciele nie zgodzili się na wykup co wydłużało procedurę). Także mam teraz kilku znajomych milionerów. Kilka, nawet całkiem nowych domów w moim sąsiedztwie zostało wyburzonych (autostrada), Targpiast oddał wreszcie dzierżawiony teren i rozwalane są hale targowe (obwodnica). To tylko w zasięgu mojego wzroku. A co w zasięgu słuchu?
W Rędzinie TRWAJA prace przy budowie mostu. Całą jesień niósł się po okolicy huk wbijanych w ziemię stalowych elementów (fachowcy od budownictwa lądowego nazwą je właściwie).
Rozumiem Leniuch, że odrobiną sensacji chciałeś podrasować zaprezentowane wizualizacje. Niepotrzebnie. Są niezłe bez tego.
-
2009/02/16 10:06:21
@Kwa: "Całą jesień niósł się po okolicy huk wbijanych w ziemię stalowych elementów "
doceniam dobrą prozę prawie tak, jak dobrą wizualizację.
Most dobra rzecz, nie twierdzę , że mostu nie zbudują. Milenijny też zbudowali, na millenium i do dziś wiedzie wrocławian na zielone pastwiska Pana, jak pozwolę sobie nazwać cm. Osobowicki.
Widzę to tak, żę Tuskowi po prostu zabraknie kasy. Ktoś inny jakoś by tę kasę wydębił, ale nie Tusek - odetchnie z ulgą i będzie odliczał do swojej prezydentury.
A autostrady do Wawy to już nie będzie całkiem oficjalnie. Nigdy.
Kiedy będzie droga ekspresowa?
Moja prognoza: jak obwodnice, za co najmniej 20 lat.
-
Gość: Smok1, *.ists.pl
2009/02/16 10:53:38
Pisowski minister obiecywał nam na Euro 2012 A4 do granicy z Ukrainą. Pod koniec rządów PiSu (wiadomo, kampania wyborcza) mówiło się cichcem o Rzeszowie. Na początku rządów Tuska był to już tylko Tarnów. Bodajże dziś Wybiórcza napisała, że "są obsuwy odcinka do Szarowa". Hmmm... obsuwy? Z tego co się ostatnio przyglądałem to ten odcinek jest całkowicie w lesie. Najszybciej idzie im zdaje się miejsce z punktem poboru opłat.
A tak zupełnie BTW: za komuny w Czechosłowacji budować się można było jedynie "na kupie" (chodziło chyba o zasięg szczekaczek). W efekcie na takiej Słowacji teren między wsiami czy miastami jest puuuuuusty i nie ma problemu z wykupem gruntów ani burzeniem czyjegoś domu. Do tego mają lepszą kolej - bo pociągi się opłacają przy dużym skupieniu domostw. Więc Leniu, może moglibyśmy mieć lepsze autostrady, ale ceną za to byłoby że Twoja chata stałaby na całkowitym odludziu a najbliższy sklep spożywczy miałbyś we Wrocławiu ;-)
-
Gość: tralala, *.lanet.net.pl
2009/02/19 13:03:02
Co do wyspy rędzin (zdjęcia z budowy: wroclaw.hydral.com.pl/28387,obiekt.html , jak wygląda terz to dokłądnie nei wiem) przetarg roztrzygnięty, firma buduje. Pozostałe części obwodnicy autostradowej są albo w fazie wybierania wykonawcy albo już wykonawca jest już wybrany. A co do przedłużenia mostu milenijnego, to jest rzeczywiście tak jak pisze Kwadrat, czyli targpiast został już zajęty przez firme budowlaną (przygotowuje ne jego terenie baze) i z wiosną mają zaczynać budowę z dwuch stron na raz. Więc czy naprawdę jest az tak źle? Z autostradową jest wszystko jak najbardziej ok (można było zacząć pare lat wcześniej...) przy milenijnym miasto dało ciała, ale nie jest tak że się nic nie dzieje w tej sprawie. Gorzej z powstaniem obwodnicy wschodniej (bielany-ładny-długołęka) która chyba jednak za szybko nie powstanie... A ja osobiście wyczekuje mostu wielka wyspa - wiadukt na krakowskiej...