Blog > Komentarze do wpisu

Oskary, Wiktory i Czesław(a)

Właśnie ogłoszono nominacje do Oskara, najbardziej pomylonej nagrody świata. Weźmy np laureata Andrzeja "Będę Mówił Po Polsku" Wajdę, który dostał nagrodę za życie sterane robieniem dziesiątków filmów. Obok pan Mietek, też ma figurkę, za kreskówkę i pani Ania, garderobiana, co dostała za kostiumy do jednej partaninki. Tu Oskar za "Czas Apokalipsy", kawałek tylko trochę mniej pracochłonny od samej wojny w Wietnamie, a tu identyczny, za makijaż.
Ich jest, tych Oskarów, co rok taka zgraja, że szok.
Jak do tego mogło dojść, czemu się namnożyło tych kategorii jak lemmingów, widać na przykładzie polskiego Wiktora. W tym roku  nominowany do Wiktora prezenter tv wypiął się na nagrodę, bo nie widział szans w starciu z rubensowską prezenterką. Założę się, że w przyszłym roku będą już dwie kategorie - prezenterzy z cyckami i bez.

Dam jemu odpór, temu trendu, niewielki, jak elitarne grono czytelników tego bloga, ale zawsze. Miast płynąć z trendem jak śnięty leszcz, ustanawiam niniejszym doroczną nagrodę Czesław(a) - jedną  jedyną. Czesława(ę) przyznają czytelnicy w jednej kategorii, nominować będę ja.

Czesław(a) '2009
powi(nien|nna) otrzymać

Bezowołowiowa 95, za zjazd z ceny i gaz do dechy
kol. aXXo, za pracowite rozpowszechnianie dóbr kultury
Karolina Woźniacka, za to, że doszła tam, dokąd Radwańskiej się nie udało, a do tego jest ładniejsza. I nie mówcie mi, że to Dunka.
Miód pitny dwójniak, z f-my Krakowski Kredens
Gitarowy duet Rodrigo y Gabriela, za muzę do bryki
Dodge Viper, za dowiezienie mnie na szczyt rankingu w Need For Speed
Twister z KFC, bo tak..
 

(Dysklejmer: nie jestem sponsorowany przez bezołowiową ani KFC..., nie ripuję dvd-ków jako aXXo i nie sypiam z panną Woźniacką na Krakowskim Kredensie)

 

poniedziałek, 26 stycznia 2009, leniuch102

Polecane wpisy

  • SRODO

    Czy naprawdę potrzebujemy więcej prywatności w sieci? Czy w życiu? Nie wydaje mi się. Po pierwsze jestem fanem spersonalizowanych reklam. Nie chcę tracić życia

  • Największe ofiary stereotypów

    Nie jestem przeciwnikiem stereotypów, nawet tych krzywdzących, np. że Murzyni są czarni, a kobiety mają cycki. Stereotyp to wiedza w pigułce i jak pigułka nie z

  • Brat może wielki, ale nie za bystry.

    Poniższy wpis jest fajny, ale bez sensu, bo reklamy google w istocie już mają guzik "Już to mam" dostępny po kliknięciu w [x] w prawym górnym rogu i wybraniu op

Komentarze
Gość: emha, *.static.korbank.pl
2009/01/26 19:11:46
Z pewną nieśmiałością odkrywam, iż pokarm dla ciała (miodzio+twisterek) nawet w klasyfikacji łącznej przegrywa z pokarmem duchowym (aXXo).
Czuję się dość nieswojo ze świadomością, iż oddałem swój głos na pospolite żarło.
Jednocześnie doceniam fakt iż mimo swego prymitywnego poziomu potrzeb mam prawo do wyrażania swojej opinii na forum opanowanym przez intelektualistów.
:-)
BTW: Czy ktoś nie widział gdzieś mojej maczugi? Sie zapodziała po ostatnim polowaniu ...
-
2009/01/26 21:42:14
Kawałek na gitarkach mniut. Szkoda że posłuchałem dopiera PO zagłosowaniu. I jak się okazało - zagłosowałem jak leming. Fstyt.
A co do Oskarów: nie wiesz kto został nominowany w kategorii ,,najlepszy aktor grający Krzysztofa Kolumba''? ;)
-
2009/01/26 22:50:32
@mh: "miodzio"
są miody, które w kategorii "napój deserowy" rozgniatają toksyczne wermuty i zlewki serwowane jako "sherry". Mają jedyny minus - zaporową cenę.

@Cha-cha: "Kawałek na gitarkach"
ech, długo szukałem po tubie, ten akurat epatuje katarynkową, tandetną melodyjką, no ale jest wyrazisty. płyty mają o wiele lepsze.
-
2009/01/27 00:32:44
Jakiś tytuł, coby było mi łatwiej szukać?