Blog > Komentarze do wpisu

Miałem sen (I had a dream)

Update !
W historii czarnego bmw napędzanego vistą nastapił nowy, nieoczekiwany zwrot:
część czwarta
Update do KWADRATU.
i jeszcze jeden, jest coraz śmieszniej!
część piąta
Śniło mi sie, że byłem na wielkiej majówce (a może to było długie Boże Narodzenie) i do leżaka przed moim domkiem podeszła zgrabna dziewczyna. Krótką pantomimą pokazała, że nie mówi po polsku. Zamiast rozmawiać, wyjęła swoją komórkę i palcem wskazała gniazdo zasilania. Pobiegłem po zasilacz. Wtyczka mojego zasilacza doskonale pasowała do jej nokii. Telefon ładował się a my uśmiechając się staliśmy jak dwa słońca. Po chwili (przypominam - to był sen) telefon był naładowany i wtedy dziewczyna zza ucha wyciągnęła słuchawkę bluetooth - również nokii. I tym razem wtyczka pasowała, co, nawet jak na sen, było dość zdumiewające. Dziewczyna krzyknęła coś po fińsku do przechodzącego obok starszego mężczyzny. Za chwilę pojawił się trzymając w ręku swoją starą nokię 3230 i najnowszy różowy telefonik - i do nich również pasował mój zasilacz. Przez resztę dnia koło mojego domku przesuwał się kolorowy korowód egzotycznych postaci - Szwedka z sony-erricsonem, Japonka z aparatem canona, Kanadyjczyk z nawigacją garmin, Amerykanka z palmtopem hp... Na końcu przyszedł Zanussi z kamerą panasonica. Do wszystkich tych gadżetów pasował mój zasilacz i wszyscy odchodzili zadowoleni z naładowanymi akumulatorkami.

Ja też byłbym zadowolony, gdyby nie natarczywy dźwięk "blip". Zlokalizowałem go dopiero, gdy mnie obudził. To moja komórka informowała mnie "blip"-em o wyczerpaniu swojej baterii. Wstałem z leżaka i ruszyłem po prośbie. Nikt, ale to nikt w ośrodku nie miał pasującego zasilacza. Było paru posiadaczy nokii, ale starszych lub nowszych modeli. Pech. Oczywiście zasilacza od samsungów czy soniaków nie pasowały, tak samo jak moje sześć zasilaczy, które wziąłem na wyjazd - do nawigacji (samochodowy i sieciowy), do kamery, do słuchawki i do ericsona Leniuchowej (dwa).

Kiedyś, gdy byłem dużo młodszy i wiedziałem dużo mniej zatarłbym ręce i napisał do swojego europosła. Niegdyś wydawało mi się bowiem, że ciałem wymuszającym kontynentalną standaryzację i ułatwiającą życie ludziom powinna być Unia Europejska.
W liście zawarłbym swój szkic odnośnej ustawy:
1. Na obszarze Unii każde konsumenckie przenośne urządzenie elektroniczne większe od biedronki a mniejsze od królika jest zasilane napięciem Pięć Voltów przez standardową wtyczkę.
1a. Jeśli z Naprawdę Ważnych Powodów się nie da, producent może zwrócić się UUW (Upierdliwego Urzędu d/s Wyjątków) gdzie za kosmiczną opłatą uzasadni te Powody.
2. Zasilacze Sprzedaje Się Osobno!!!

Wiem, przez perfidny trik z osobnymi zasilaczami pozbawiłbym pracy jedną chińską, produkującą dziś góry zasilaczy, prowincję. Zamiast dziesięciu kupowalibyśmy jeden wydajny, z dziesięcioma identycznymi końcówkami. Na szczęście dla skośnookich przyjaciół Unia ma dużo ważniejsze zmartwienia niż jakieś tam zasilacze.
Na wyjazd zabieram
zasilacze w liczbie:

1 lub wcale
2
3
4
5 i więcej
niedziela, 11 maja 2008, leniuch102

Polecane wpisy

  • (Tele)pracując z pokoleniem "Ź". Cz. 1

    Po latach spędzonych jako "samotny biały żagiel" żeglujący od klienta do klienta postanowiłem osiąść w jakimś biurze. Akurat zwolniła się stosowna posada w gust

  • Początek końca

    Uważni czytelnicy zauważyli obniżenie częstotliwości notek, które spowodowane było m. in.  tektoniczną zmianą w życiu zawodowym autora. Po latach przestałe

  • Hydrauliczka

    Istnieją miejsca i zawody , gdzie kobieta jest zjawiskiem rzadszym niż pantera śnieżna. Przez 20+ lat pracy w serwisie widziałem w serwerowniach 2, słownie: dwi

Komentarze
2008/05/11 22:34:14
racja. święta do tego. Ostatnio się wycwaniłem i do 2 sprzętów na 5v biorę tylko 2 zasilacze :-) ...hmmmmm........ no, jeden do samochodu drugi do ściany- normalnie czyli wcześniej by były 4. Ale kable musiałem polutować i coś się jedna wtyczka grzeje. Tak czy inaczej Ciągle jest zasilaczy ponad 5 :-/
-
2008/05/12 11:33:25
Na Centralnym w DC stoi taka budka z kilkunastoma wtyczkami, do której wrzuca się 5zł i można przez 15 min. ładować telefon. Raz nawet korzystałem.
-
2008/05/12 14:11:05
Leniuchu,
Jaki zasilacz, jakie wtyczki? Wymowa Twojego przeerotyzowanego snu jest jasna i oczywista. Jest tak jasna, że na dobrą sprawę, ten rzekomo elektroniczny wpis powinien trafić do blogowej sekcji 18+.
Zacznijmy od tej zgrabnej nieznajomej. Oto podchodzi do Ciebie ponętna skandynawka (wiadomo, swoboda seksualna itd.) i pokazuje Ci swe gniazdko zasilania. Nawet początkujący psychoanalityk bez trudu rozpozna senną symbolikę takiego czekającego na spełnienie gniazdka. Oczywiście, Twój wtyk (he,he, he) pasuje jak ulał. Typowe marzenia senne dojrzewającego nieśmiałego nastolatka. Potem to powtarzacie, tym razem pod przykrywką słuchawki bluetootha. Ciekawe, że owa blondyna nie zwróciła się o pomoc np. do Leniuchowej, tylko akurat do Ciebie?!
Potem prawie jak w podręczniku psychoanalizy. Pojawia się starszy mężczyzna (ojciec kompleks Edypa?) z nokią w ręku. Potem wyciąga on RÓŻOWY telefonik czyżbyś nie był do końca pewien swej identyfikacji seksualnej?
Następnie jeszcze jedna nordyczka, tym razem Szwedka. Potem orgia, bo trudno to inaczej nazwać, rozwija się dalej. Pojawiają się akcenty orientalne japonka i transatlantyczne Kanadyjczyk i Amerykanin. Nota bene ciekawe, czy to aby nie był afroamerykanin? To by nawet pasowało do ogólnej wymowy.
Co jednak robi w tym towarzystwie Zanussi? Czyżby podświadoma obawa przed kastracją tak się właśnie u Ciebie przejawiła?
-
2008/05/12 15:17:54
@wirr: "Co jednak robi w tym towarzystwie Zanussi?"
moje id chce sobie kupić lodówkę.

@amatil: "5zł i można przez 15 min. ładować"
wyku..wiście drogo

@ernie: "musiałem polutować i coś się jedna wtyczka grzeje."
he he, polecam wątek: leniuch102.salon24.pl/73374,index.html
-
2008/05/13 12:12:16
@wyku..wiście drogo
jak musisz, to zapłacisz
-
2008/05/13 21:36:46
Myślę, że pod tą ideą podpisałby się i sam Wielki Martin. Ładowarki nie zabieram ze sobą nigdy. Zawsze na mnie czeka jedna w miejscach przeznaczenia. Tak... jestem właścicielką około dziesięciu ładowarek w różnych częciach kraju i świata. Problem zacznie się gdy przyjdzie mi fantazja zmienić model telefonu. A wtedy...

"I had a dream"... mój europoseł wygrywa batalię o jednolite ładowarki w europarlamencie...

Drodzy europosłowie pomnikm spiżowy temu kto tego dokona. I następna ciepła kadencja.
-
2008/05/14 21:25:22
Zanussi to już po prostu przegiął :))
Jakby się nie miał gdzie pojawiać, tylko w Twoich snach :)
-
2008/05/15 16:21:22
@normalniejsza: 'Drodzy europosłowie pomnikm spiżowy temu kto tego dokona. I następna ciepła kadencja."

otóż wziąłem i wysłałem do jednego posła. co mi tam, tekst gotowy, to dwa kliki wysiłku. bez odzewu, jak można oczekiwać.

@lu: "po prostu przegiął"
taaa, słyszałem że niezły z niego popapraniec.
-
Gość: MotoFan, *.centertel.pl
2008/06/07 11:20:27
Polecam Moto - mają gniazdka miniUSB i można je ładować z kompa przez kabelek.
No i miniUSB powoli staje się standardem. Pomimo Unii Europejskiej :)
-
Gość: Silvan, 217.153.136.*
2008/06/20 14:17:45
Tak się akurat składa że to Chińczycy wprowadzili takie prawo i u nich każde urządzenie musi być zasilane z wtyczki mini usb ;-)