Blog > Komentarze do wpisu

Osaczeni

Zgodzę się wyjątkowo z Gazetą Wyborczą: w Polsce władza dybie na obywatela. Szpieguje go na każdym kroku, za pomocą zwykłych policjantów jak i zaawansowanych technicznie robokopów. Miałem taki plan: pojadę do Wawy, a po drodze ponadużywam sobie ciemnej strony mocy zaklętej w dodżu Leniuchowej.
Zapomnij.
Co dziesięć kilosów fotoradar, w każdej miejscowości - patrol drogówki. W takiej jednej, dłuższej naliczyłem pięć!
W jednej wiosce.
Zamordowali radość życia, kaczyści.
sobota, 01 września 2007, leniuch102

Polecane wpisy

  • (Tele)pracując z pokoleniem "Ź". Cz. 1

    Po latach spędzonych jako "samotny biały żagiel" żeglujący od klienta do klienta postanowiłem osiąść w jakimś biurze. Akurat zwolniła się stosowna posada w gust

  • Początek końca

    Uważni czytelnicy zauważyli obniżenie częstotliwości notek, które spowodowane było m. in.  tektoniczną zmianą w życiu zawodowym autora. Po latach przestałe

  • Hydrauliczka

    Istnieją miejsca i zawody , gdzie kobieta jest zjawiskiem rzadszym niż pantera śnieżna. Przez 20+ lat pracy w serwisie widziałem w serwerowniach 2, słownie: dwi

Komentarze
Gość: ktus, *.020.c92.petrotel.pl
2007/09/01 12:36:34
No co? Bezpieczna ósemka.
Nie martw się, za jakieś cirka ebałt 10 lat większość trasy (no, spory kawałek) to będzie dwujezdniowa S-ka (mam na myśli Piotrków Tryb.-Wrocław). Na razie zostaje ci A4 i gierkówka.
A tak wogóle widziałem dziś tego Calibra — ale brzydkie, wygląda jak Kia Rio z ogromnymi kołami. No, ale w sumie dałoby się wytrzymać.
-
2007/09/01 12:50:01
kią nie jeździli Blues Brothers.
-
Gość: ktus, *.020.c92.petrotel.pl
2007/09/01 14:20:57
W sumie to słabo pamiętam, jak ona wygląda
-
Gość: mk23z, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/09/02 00:57:45
Bo teraz każdy mandat ze strażomiejskiego polaroida, to wpływ do samorządowej kasy danego obszaru - czysty zysk. Twoja gmina Leniuch też pewnie ciągnie na tym pieniążki (czyli pośrednio ty też :-).
Ja osobiście myślę, że na trasie jak są dobre warunki, to można sprawdzać ile fabryka autku zapodała - ale w mieście, to insza inszość i te 40-50 km/h trzeba trzymać, bo nigdy nie wiadomo kiedy dziecię na hulajnodze z boku wyskoczy.

P.S. A po to wprowadzono coś takiego jak pasmo obywatelskie, żeby sobie obywatele przy pomocy CB-radyjek rozmawiali - między innymi o drogach, polaroidach, patelniach, suszarkach i takich tam... ;-)
-
2007/09/02 10:46:47
ależ nie ma większego problemu z lokalizacją tych fotoradarów, bo są dobrze oznaczone, tylko straszliwie gęsto.
A przy natężeniu ruchu to nie trzeba cb, bo na patrole błyskają.
Właściwie na tej trasie to jest tylko niewielki odcinek w lasach przed Bełchatowem, gdzie jeszcze nie ma jednego ani drugiego.
-
2007/09/03 10:40:43
hehe, mi sie ze dwa tygi temu skasowalo 15 punktow za jednym zamachem zdobyte. i to nie na zaden radar czy suszarke tylko nagranie z mondeo. za przednia szyba nie lezala policyjna czapka, panowie nawet wąsow nie mieli. na to zadne sibi nie pomoze. i dobrze zreszta.