Blog > Komentarze do wpisu

Tyłem do przodu


xxPrędkość maksymalna - 220 km/h, 5 sekund do setki, spalanie... litr na 100, trwałość - MILION kilometrów bez remontu silnika, koszt - 10 tys zł. Być może istnieje takie auto. Niewykluczone, że od dawna.
A jeśli takie prototypy pochowano w tajnych laboratoriach, żeby nie psuć bieżącego biznesu samochodowego? No bo klient kupowałby superauto raz na życie i parę tysięcy menedżerów poszłoby na zieloną trawę, więc zmówili się i sza, gęby na kłódkę.
Niemożliwe ?
Oczywiście, że możliwe. Dokładnie tak działa biznes muzyczny. Firmy z uporem sprzedają muzykę na cd, medium z czasów Violetty Villas. Może coś przeoczyłem, ale nie widziałem ofert typu 10 najlepszych albumów Stonesów na dvd, technologii też przecież niemłodej. Taki megaalbum mógłbym sobie odtworzyć na groszowym odtwarzaczu z hipermarketu. Albo w tej samej cenie - złote lata rokendrola - 1000 empetrójek na jednym krążku. Zamiast tego wolno mi kupić od monopolistów taczkę cd w cenie nowego auta wspomożoną Wanią z Ukrainy, który za 5 złotych na godzinę będzie mi te płytki zmieniał.
Najwyraźniej na każdego inżyniera jakoś tam pchającego technikę do przodu przypada trzech prawników, którzy dbają żeby kowalski miał z tego jak najmniej.

wtorek, 13 września 2005, leniuch102

Polecane wpisy

  • Eksperyment uczestniczący

    Bardzo łatwo byś blogerką feministyczną, bardzo. Najbardziej nośny gatunek internetowy, czyli rant, po polsku  - tyrada, przychodzi feministce z łatwością.

  • Okiem w przyszłość

    Ludzie mają pamieć krótką jak jętka jednodniówka. Zewsząd słyszy się pomstowania, że miała być wiosna a tutaj śnieg wokół. Puknijcie się w głowę albo kliknijcie

  • Z nowym Rokiem nowym krokiem.

    Upowszechniła się opinia, że rodak rodakowi wilkiem i z powodu różnic poglądów jeden drugiemu mówi same przykre rzeczy, a w internecie to już całkiem. Prawda je

Komentarze
2005/09/13 11:13:39
oczywiście, że tak jest.
i tak samo jest z silnikami i innymi źródłami energii. mam kolegę, który w tym siedzi. twierdzi, że są niewyobrażalnie tanie silniki samochodowe już.
i co z tego?
potentaci ropni i koncerny samochodowe nie pozwolą, żeby takie cuda weszły na rynek.

i tyle.
świat jest bez sensu, acz ma kilka fajnych stron :)

pozdr,
jl
-
2005/09/13 11:55:37
np stronę leniuchową
Lizusek
-
2005/09/13 13:40:31
jol: a gdzie konkretnie ten kolega siedzi i czy NFZ mu refunduje ;-)
isa: thx :D
-
2005/09/13 15:08:44
Spiskowa teoria dziejów? :)

Gadałem z chemikiem na temat biopaliw z rzepaku itp. Ponoć okazuje się, że problemem może być utylizacja wytłoków, jest tego strasznie dużo. I po uwzględnieniu tej utylizacji całość ma wyglądać mniej różowo pod względem korzyści..
-
2005/09/13 21:31:28
spiskowa teoria dziejów brzmi całkiem rozsądnie w wypadku przemysłu samochodowego. Właśnie oni nie dopuścili, aby teleportacja weszła do powszechnego użycia ;>
-
2005/09/13 22:06:30
Włosy staneły mi dęba ,mój syn szykuje się intensywnie na inzyniera,rozpocznie III rok Politechn.,muszę go ostrzec by juz pomyslał o nie 3-ch ale 5 prawnikach :(.
Ps.a tak na marginesie.nawet lenia nie zwalnia z dbałości o cudze /moje /nerwy.Hmm !!!
-
2005/09/14 09:29:32
blo: a może skarmiać nimi modyfikowane krowy walące megaplacki do produkcji metanu?
szt: a nie był to głupi przesąd, że podróżny zanihilowany w budce teleportacyjnej w Łodzi Kaliskiej to nie to samo co jego kopia odtworzona na stacji w Zakopanem ?
ast: prawnicy mają potanieć ;-)
-
2005/09/14 09:34:24
heheh :) ale dyskusja. zwłaszcza mega-placki przypadły mi do gustu :)

gdzie siedzi? pojęcia nie mam. na uczelni chyba, znaczy na polibudzie, wydział elektryczny, bo to zapalony naukowiec jest.