Blog > Komentarze do wpisu

Jasność w temacie sikora

sempPrzez długie lata ekolodzy przekonywali, że zdehumanizowana Europa wytłukła u siebie wszystkie ptaki za pomocą przemysłowej uprawy zbóż. Niedawno dowiedziałem się, że masowe wymarcie grozi także ptakom w Polsce, tym razem za sprawą zaniechania wszelkich upraw i inwazji chwastów porastających dawne miedze i pastwiska. Ekolodzy stawiają sprawe jasno: należy używając kosy i sierpa wycinać spłachetki łąk, żeby ptaszki miały miejsca lęgowe, dostęp do dżdżownic itd. inaczej będziemy winni katastrofy i masakry, która obciąży nasze sumienia.

Jeśli komuś się wydaje, że apel taki do dowód kompletnego odklejenia od rzeczywistości grupy, co tu dużo gadać, jełopów, to ma rację. Tak się składa, że jestem wzorcowym właścicielem ośmiu starannie utrzymanych arów trawnika pośrodku bagnistej łąki, której koszenie ustało wraz z upadkiem pegeeru. W efekcie wszystkie ptaki zaparkowały w moim ogródku, na płocie, dachu i gdzie tam jeszcze. W czasie gdy komando sikorek przeczesuje trawnik, banda szpaków napie*dala w elewację na trzy zmiany tak, że fruwający tynk, styropian i wełna mineralna przeszkadza ekipie wróbli dokładnie obes*ać chodnik.

Proponuję ornitofanom spacer po gospodarstwach: niech poproszą o wypożyczenie kos i trzy razy do roku ruszą na łąki, pozyskaną trawę wysuszą i zeżrą sami delektując się trelem skowronka.
sobota, 26 marca 2005, leniuch102

Polecane wpisy

  • Chwytaj dzień

    To uczucie, kiedy wstajesz chłodnym niedzielnym rankiem, żeby wyprowadzić psa i wychodząc łapiesz za aparat. Brniesz przez mgłę i mżawkę i nagle widzisz, że Op

  • Trudne sprawy

    Bawimy się z synem w wymyślanie scenariuszy dla _dokudram_ czyli tanich, a popularnych seriali w których celują telewizje prywatne. Punktem wyjścia naszej zabaw

  • Dola domkersa.

    Domkersi w odróżnieniu od blokersów żyją w całkowitej izolacji od otoczenia. Dowożeni przez rodziców do szkoły i na tenisa nie mają okazji, czasu, ani umiejętno

Komentarze
2005/03/26 21:20:22
leniuch, lobuzie, zgrzytnelo mi w uszach. Ja rozumiem ze to meskie jest i tak dalej tak od czasu do czasu, ale czytajac twoje zapiski NIE CHCE widziec czegos takiego. W komentarzu jak najbardziej moze byc :)
-
2005/03/26 23:25:32
to nie ja, to ptaszydła !
-
Gość: Gal, *.konstancin.net
2005/03/27 22:22:02
Kiedyś, na forum "Ogród" napisałem post w podobnym (a może nawet trochę bardziej radykalnym) duchu, na temat kretów. Odzew był natychmiastowy; odezwał się nick "kochamgołębie", najpierw w tonie ekologiczno-nazistowskim, a następnie, po mojej odpowiedzi zapraszającej go do humanitarnego zabrania wszystkich kretów z mojego - do jego, ogrodu, w nieznanym-mi-(ze względu na wycięcie go przez moderatora)-stylu.
I do dzisiaj nie wiem, dlaczego ludzie kochają CZYJEŚ krety.
Pozdrawiam,
Gal
-
2005/03/28 10:36:41
skad tyle zlosci w Tobie Leniuszku?
eh... :)

calusy swiateczne wysylam.
jl
-
2005/03/28 13:58:29
chodzilo mi tylko o napie. :)
-
Gość: ashaja, *.dolsat.pl
2005/03/28 23:12:04
hehehehe nie lubisz ptaków?? no co Ty takie miłe zwierzatka.....czyjes zwierzatka.....:D:D
-
2005/03/30 17:22:52
No niestety, uderzyłeś w stół i muszę się odezwać.

Moje życie osobiste legło w gruzach przez gołębia! Obrzydliwe polifoniczne ptaszysko przylatywało skoro świt, to znaczy w lecie około piątej nad ranem i zaczynało uporczywie gruchać. Bydlę zasiadało u wylotu przewodu wentylacyjnego, który działał jak pudło rezonansowe. Nie było mowy o spaniu. Moja narzeczona opuściła mnie po pierwszej nocy spędzonej w moim mieszkaniu: niektórzy mówią, że to z innego powodu, ale ja wiem, że to był ten gołąb. Po kilku miesiącach, krańcowo wycieńczony z powodu niewyspania, wyszedłem nawet na dach, ale oczywiście gadzina przeczekała kryzys unosząc się na bezpiecznej wysokości. Tylko omal nie skręciłem sobie karku, ale i tak nie miałem ochoty dłużej żyć w cieniu gołębia.
-
2005/05/30 22:44:02
m2 ocieplenia - 25 zł
m2 malowania - 5 zł
m2 farby silikonowej ok 10 zł - 2 tygodnie czekania, trzy maile z reklamacją, jeden po angielsku do centrali w Szwajcarii.
tych m2 jest 230. Po nalocie są ZMASAKROWANE. Takoż drzwi itp.
leniuch.blox.pl/html/1310721,262146,13.html?239856

leniuch102, prometej współczesny.