Blog > Komentarze do wpisu

rajd

The image “http://www.fotcom.biz/polska/biebrza/Biebrza148.jpg” cannot be displayed, because it contains errors. Zarządzanie ogólnopolską firmą to ciężki kawałek chleba. Nazatrudnia człowiek darmozjadów, a jak chce ich zebrać w kupę w jednym miejscu to zawsze któryś jęczy, że się spóźni. A godzina dziewiąta to przecież normalna godzina jest. Ale tłumacz takiemu ze Szczecina czy z Wrocławia, głąbom. Głupio się później usprawiedliwiają, że wjechali do Warszawy o ósmej, tylko te korki. TO TRZEBA BYŁO WSTAĆ GODZINĘ WCZEŚNIEJ. TAK, O TRZECIEJ !

* * *

Nie ma to jak robótka w stolicy. Pięć godzin w jedną, osiem godzin w zakazanej serwerowni na Szmulowiźnie (Praga), pięć z powrotem, a że mgła, to wypadki, a w konsekwencji objazdy, czyli jeszcze półtorej w plecy. Owszem mogłem się domagać hotelu. Ale wtedy zmarnowałbym pół niedzieli i zyskał opinię gościa, który się DOMAGA. Po co mi to. Wolę zerwać się w środku nocy i koło dziewiątej rano zameldować się w pokoju socjalnym Firemki. Tu grzecznie witam się ze wszystkimi sącząc kawę i oszczędnie napomykam o horrorze na drogach. Nagabywany zdradzam godzinę wyjazdu z domu budząc już nie współczucie, a wprost litość i trwogę. Skromnie wspominam, że czeka mnie jeszcze cały dzień pracy ( Ooooh !), a potem powrót (Aaaah!) i pozostawiam towarzystwo w osłupieniu. Mają o czym gadać do przybycia szefa. Ten zjawi się dopiero za godzinę.
-Leniuch był ?
-Już pojechał.
-Wpadnie?
-Nie sądzę.
Odpowiedzi sekretarki musi towarzyszyć znaczące spojrzenie, a być może otwarty wyrzut, bo o jedenastej odbieram telefon z czymś w rodzaju przeprosin. Wpaść nie wpadnę, bo tu jeszcze mmmasa roboty. Nie ma sprawy, jestem w szczytowej formie.
słówko wyjaśnienia: oczywiście taka akcja zdarza się raz na dosyć rzadko. normalnie działam dużo bliżej bazy.
wtorek, 30 listopada 2004, leniuch102

Polecane wpisy

  • Początek końca

    Uważni czytelnicy zauważyli obniżenie częstotliwości notek, które spowodowane było m. in.  tektoniczną zmianą w życiu zawodowym autora. Po latach przestałe

  • Hydrauliczka

    Istnieją miejsca i zawody , gdzie kobieta jest zjawiskiem rzadszym niż pantera śnieżna. Przez 20+ lat pracy w serwisie widziałem w serwerowniach 2, słownie: dwi

  • Dymiarze

    Środek zimy, Stalingrad. Marszałek Paulus chwilę przed kapitulacją rozdaje - niewiele już warte - awanse i ordery. Temu ze Sturmbahnfuehreara na Obersturmbahnfu

Komentarze
2004/11/30 18:41:46
5 h? samochodem? beznadzieja :(
ja mam 2,5 h , jadę Intercity, można się zdrzemnąć.
-
2004/11/30 19:05:37
fajna praca ale dojazdy polecam helikopterem (moze 30)
-
2004/11/30 20:20:44
->30 latek: 3:20 do Janek, 1:40 z Janek do firemki
->mosiondz
he he, dupa twarda jak z mosiondza, ułan musi to z Grudziądza. kwaleria powietrzna teraz jak rozumiem.
No nie, to incydentalne było. Normalnie jeżdżę w miejsca bliższe. Choć raz byłem nawet w Grudziądzu !
-
2004/11/30 23:09:17
Siedź pan w swoim Lidzbarku czy tam w Choszcznie, pij pan wino, oglądaj zachody słońca i marz pan przy zachodzącym słońcu o kawie w socjalu we Warszawie :)
-
Gość: , 195.136.30.*
2004/12/01 09:11:43
Wy mi tu Leniuch nie narzekajcie. W końcu jakaś cena musi być za to, że firemka ma w dumną nazwę "Siedziba w Warszawie".
:-)
-
2004/12/01 13:35:37
Mnie bardziej niepokoi ta migotająca, trójwymiarowa mandal, zamieszczona notkę poniżej ;> A może to nie daj Boże jest po prostu rodzaj pentagramu?
-
2004/12/01 15:59:33
->assasello: kopę lat. mnie niepokoi raczej przerost metafizyki nad fizyką w programach nauczania. mandala, dobre sobie.
-
2004/12/01 17:20:24
nie no ja do Ciebie zaglądam regularnie, tylko mało się odzywam, bo jestem bardzo nieśmiały. Ale widząc kolejny żydowski spisek nie mogłem się powstrzymać ;>